Trawnik to najważniejsza część ogrodu, często zajmuje jego centralne miejsce. Z perspektywy trawnika widać pozostałe rośliny. Wygląd trawnika wpływa na wygląd całego ogrodu. Zadbany, gęsty trawnik to chluba każdego posiadacza domu, a lato to dla trawników bardzo wyczerpująca pora roku.

Co możemy zrobić, aby nasz trawnik w tym czasie wyglądał doskonale?

Najwłaściwszą rzeczą, jaką w tym okresie możemy zrobić, to obficie i regularnie go podlewać. Pamiętajmy jednak , żeby uczynić to albo z samego rana, albo póżnym wieczorem. Podlewanie przy pełnym słońcu nie jest wskazane, gdyż powoduje szybkie parowanie wody oraz może spowodować wyschnięcie płytko zakorzenionej trawy. Lepiej nawadniać trawnik rzadziej i obficiej niż częściej, a słabiej. Ciepła i wilgotna pogoda sprzyja wzrostowi traw, co zwiększa zapotrzebowanie trawnika na składniki odżywcze. Często o tej porze roku brakuje również opadów, trawa żółknie i wymaga pilnej interwencji. Należy wówczas zastosować nawóz w formie oprysku którego składniki pokarmowe  są pobierane bezpośrednio przez źdźbła traw.  Substral Magiczna Siła do trawnika Firmy SCOTTS to nawóz interwencyjny o wysokiej jakości ( łatwo przyswajalny), w 100% rozpuszczalny w wodzie. Jego aplikację ułatwia specjalny dozownik nakładany na końcówkę węża. Efekty zastosowania są bardzo szybko widoczne, dzięki pobieraniu składników pokarmowych przez źdźbła traw. Nawóz charakteryzuje się dużą wydajnością. Zalety stosowania:  szybko widoczne efekty,stosowanie doglebowe i dolistne ,łączy podlewanie z nawożeniem,wysoko wydajny koncentrat 1g na 1l wody, bez ryzyka przenawożenia. Nawozy z serii Magiczna Siła Firmy Scotts dostępne są również do owoców i warzyw,do iglaków, kwiatów balkonowych, do ogrodu, hortensji,rododendronów,róż, powojników, truskawek,winogron,borówki amerykańskiej,pomidorów,ogórków.

 

Właściciele trawników często zmagają się z wielkim zachwaszczeniem chwastami dwuliściennymi, chwasty takie jak mniszek, babka zwyczajna, mlecz czy też skrzyp polny powinno się likwidować wykonując oprysk preparatami do tego przeznaczonymi. Preparaty takie jak Mniszek 540SL, Starane 260EW, Bofix 260EW powinno się stosować podczas pogody sprzyjającej wegetacji roślin,od wiosny do wczesnej jesieni. Środki stosować na całej powierzchni trawnika lub tylko na miejsca zachwaszczone na chwasty od fazy kilku liści do fazy kwitnienia. W przypadku silnego zachwaszczenia może wystąpić konieczność wykonania powtórnego zabiegu.