Kwiecień w ogrodzie to czas radości dla miłośników roślin. Mamy wiosnę i coraz wyraźniej widać jak budzi się przyroda. Jak sama nazwa miesiąca wskazuje, jest to miesiąc, w którym rozpoczyna się okres kwitnienia wielu roślin. Nadeszła już pora aby ostro zabrać się za porządkowanie ogrodu po zimie i inne prace na działce. Pracom ogrodniczym w kwietniu będzie sprzyjać wydłużający się dzień. W pierwszych dniach kwietnia słońce będzie wschodzić zaraz po godz. 6, a zachodzić dopiero po 19. W ciągu tego miesiąca dzień wydłuży się o kolejne ponad 1,5 godziny. Wykonując kwietniowe prace w ogrodzie pamiętajmy tylko aby się zbytnio nie rozpędzić, szczególnie przy odkrywaniu roślin, gdyż noce bywają jeszcze mroźne. Aby jak najlepiej wykorzystać kwiecień w ogrodzie koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, nawozy, środki ochrony roślin.

W dzisiejszym artykule wspomnimy o cebulach kwiatowych, bulwach i kłączach roślin ozdobnych firmy BENEX. Prawie każdy z nas lubi rośliny cebulowe . Mimo iż niektóre z nich tylko krótko cieszą nas swoimi kwiatami, to jednak ich uroda jest powodem uprawy.
Rośliny cebulowe możemy uprawiać niezależnie od tego czy mamy tylko balkon, taras czy działkę.
Na rabatach z samych roślin cebulowych można utworzyć ciekawą kompozycję, ozdobną od wiosny do jesieni. Jednak okres kwitnienia niektórych roślin jest stosunkowo krótki (2-3 tygodnie). Dlatego warto rośliny cebulowe łączyć z bylinami, roślinami dwuletnimi, czy nawet długo kwitnącymi jednorocznymi.
Rośliny kwitnące latem sadzimy w drugiej połowie kwietnia. Warto wtedy spulchnioną glebę wymieszać z nawozem mineralnym wieloskładnikowym np. Azofoską lub nawozami firmy OGRÓD START do Roślin Cebulowych. Sadząc rośliny cebulowe powinniśmy zaopatrzyć się w narzędzie ogrodnicze jakim jest sadzarka , która ułatwi sadzenie pojedynczych większych cebul , oraz plastikowe koszyczki ,które usprawniają sadzenie i wykopywanie drobnych cebul, oraz zabezpieczają przed gryzoniami.
Rośliny cebulowe zaprawiamy zaprawą nasienną np. T 75 DS./WS, w celu zapobiegania chorobom grzybowym.

W naszym Centrum posiadamy szeroki asortyment cebul i kłączy takich jak: calla, canna, dalia, mieczyki, lilie, malwy pełne, tawułki, orliki, konwalie, liliowce, funkie, łubiny i inne.